Menu

Biografia

Stefano Terrazzino

Oferta

Biografia

Stefano Terrazzino (ur. 19 sierpnia 1979 roku), włoski tancerz, aktor i wokalista. Od 2005 roku mieszka i pracuje w Polsce. W wieku piętnastu lat rozpoczął karierę taneczną. Reprezentując najwyższą klasę S w tańcach latynoamerykańskich sięgną po zawodowstwo taneczne. Tańczył m. in. Z Ewą Szabatin, Alessią Surova i Pauliną Biernat. Laureat wielu prestiżowych i międzynarodowych konkursów tanecznych, m. in. zwycięzca Showdance European w 2011 roku w parze z Pauliną Biernat. Posiada tytuł Professional Latin American.

W polskim programie rozrywkowym Taniec z Gwiazdami kilkakrotnie stawał na podium, w tym dwukrotnie na miejscu pierwszym z Kingą Rusin i Agatą Kuleszą. Również dwie wygrane, z Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz przyniósł mu program na antenie telewizji Polsat "Dancing with the Stars - Taniec z gwiazdami". W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy.

Drugą pasją Terrazzino jest aktorstwo. Występował m. in. w serialach Samo życie, Na Wspólnej, Ja to mam szczęście, Linia życia, Przyjaciółki. Aktorsko udziela się również w teatrze. Ma na koncie rolę Rudolfa Valentino w spektaklu Polita wystawianym w teatrze Buffo. Grał także w przedstawieniach Tango (teatr Rampa) i Amaroso (teatr Ateneum). W 2011 roku wystąpił w jednym z najbardziej niezwykłych widowisk tanecznych I move You (Teatr Dramatyczny w Białymstoku), gdzie nie tylko spisał się znakomitą kreacją aktorsko-taneczną, ale również był współprojektantem kostiumów scenicznych. W tym roku Stefano gra jedną z głownych ról w spektaklu Kochanie na kredyt w reżyserii Olafa Lubaszenko.

Stefano pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu Twoja twarz brzmi znajomo, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć Polską publiczność do kultury włoskiej zaprosił do Polski swoich kolegów z Sycylii z którymi zaczął koncertować. W szybkim tempie kradną serca publiczności, szczególnie płci pięknej :) Latem 2016 roku odbyła się premiera singla pt. ” Kiedy Quando” do której został zrealizowany teledysk w mieście Favara na Sycylii.
Od tego czasu Stefano Terrazzino systematycznie realizuje kolejne trasy koncertowe w naszym kraju.

Stefano Terrazzino jest również autorem scenariusza i choreografii do filmu tanecznego Once Again. Wraz z partnerką taneczną Pauliną Biernat zatańczył piękną historię miłosną, dzięki czemu film został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage 2015 i zaprezentowany w Pokazach Specjalnych.

Stefano poza sceną zajmuje się projektowaniem strojów oraz fotografią. Uwielbia gotować. Do każdego wyzwania podchodzi kreatywnie. Kocha Sycylię, wszystkie jej zapachy i smaki. Spędza tam każdą wolną chwilę a Polskę uważa za swój drugi dom. 

W październiku 2021 roku nakładem wydawnictwa Editio pojawiła się na rynku książka "W chmurach. Taniec, moje życie" którą Stefano Terrazzino napisał wspólnie z Ewą Anną Baryłkiewicz.

Od sierpnia 2022 roku jest głównym kostiumografem w programie "Taniec z Gwiazdami".
×